Мітинг до 74-их роковин трагедії села Раска

PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   
12.04.2017 09:54

 

11 квітня громада Бородянщини вшанувала світлу пам'ять жителів Раски, невеликого польського села, знищеного фашистами в далекому 1943 році. Щорічно проведення мітингу співпадає з Міжнародним днем визволення в’язнів фашистських концтаборів.

 

Цьогоріч у рамках мітингу відбулося відкриття в меморіалі нового пам’ятнику, автором якого є скульптор О.Тимошенко. З нагоди цього до Пісківської ОТГ прибули голова Київської обласної державної адміністрації  О.Горган, Перший радник Консульського відділу Посольства Республіки Польща в Києві пан Бартош Яблонський, голова Бородянської районної державної адміністрації О.Янковий, голова Бородянської районної ради Г.Єрко,  член правління Міжнародної спілки польських підприємців в Україні, президент Польсько-української туристичної палати, співзасновник та генеральний директор компанії «Пластікс-Україна» пан Іренеуш Дерек, голова Спілки поляків в Україні А.Стефанович, голова Спілки поляків в Бородянському районі А.Мілевський, представники депутатського корпусу, представники польської спільноти району, учнівська та студентська молодь, представники громади району та ЗМІ.

До присутніх звернувся голова Пісківської ОТГ А.Рудніченко, зокрема, зазначивши, що ніколи в нашій пам’яті не повинні згаснути гіркі спогади про спалену Раску та її розстріляних 613 жителів, серед яких було 120 дітей.

Голова Київської обласної державної адміністрації О.Горган у своєму виступі підкреслив вагомість дружби України і Польщі, наголосивши, що:

- І навіть сьогодні в дні страшного виклику український і польський народ стоять піч-о-пліч, захищаючи мировий порядок добра.

Хвилиною мовчання, щирими рядками молитви, патріотичних поезій та покладанням квітів присутні на мітингу вшанували пам'ять невинно убієнних жителів Раски.

 

 

 
free pokerfree poker

Статистика відвідувачів

developed byDworld