Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів

PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   
11.04.2018 00:00

 

11 квітня – Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів. Цей день визволення в’язнів фашистських концтаборів відзначається за ініціативою ООН.

11 квітня 1945 року в’язні Бухенвальду підняли інтернаціональне повстання проти гітлерівців і вийшли на волю. Здається, так давно це було. Але тільки не для тих, хто пройшов крізь жахіття фашистських катівень. Біографії цих людей – це справжні уроки мужності для молодого покоління.

Всього на території Німеччини та окупованих нею країн діяло більше 14 тисяч концтаборів. За визнанням самих есесівців, в’язень, тривалість життя якого в таборі складала менше року, приносив нацистам майже півтори тисячі рейхсмарок чистого прибутку.

 

 

За роки другої світової війни через табори смерті пройшли 18 мільйонів чоловік, з них 5 мільйонів – громадяни Радянського Союзу.

З нагоди пам’яті цієї дати в Рокитнянській центральній районній бібліотеці була влаштована тематична викладка літератури “Злочин, якому нема прощення!” та викладка літератури в районній бібліотеці дял дітей “Важкі сторінки історії”.

Також цього дня у школах району були проведені загальношкільні лінійки-реквієми «Пам’яті закатованих у нацистських таборах» із демонстраціями документального відео «Світ пам’ятає» для учнів 5-11 класів.  Крім цього були оформлені виставки художньої й документальної літератури на тему «Фашистські табори смерті – геноцид проти людства». А на виховних годинах були проведені інформаційні хвилинки на тему «Якщо на землі є пекло…» та бесіди про фашистські табори смерті.

Пам’ятаймо усіх жертв нацизму – закатованих в’язнів і всіх загиблих в ті далекі роки Великої Вітчизняної війни!

 

 


 
free pokerfree poker

Статистика відвідувачів

developed byDworld