Африканська чума свиней

PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   
04.02.2019 09:10

 

Африканська чума свиней (АЧС) останніми роками стала справжнім головним болем для українських тваринників. За даними Держпродспоживслужби з початку 2018 року на території України зафіксовано 142 випадки захворювання на АЧС. Захворювання реєструвалося серед домашніх свиней – 93 випадки, серед диких – 37 випадків. Крім того, було виявлено 12 інфікованих об’єктів.

 

 

 

Порівняно з 2017 роком, у поточному році спостерігається зменшення кількості випадків захворювання в цілому на 13 %. Вільними від АЧС у 2018 році були Івано-Франківська, Кіровоградська, Львівська та Харківська області. Позитивна динаміка щодо зменшення кількості випадків спостерігалася в Полтавській (8 випадків – 2018 р., 21 випадок – 2017 р.), Луганській (4 – 2018, 10 – 2017) та Вінницькій (2 – 2018, 8 – 2017) областях.

В той же час, в Київській області відмічалася динаміка щодо збільшення випадків АЧС (10 - 2018 р., 7 - 2017 р.).

Враховуючи зазначене, Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області ще раз звертає увагу власників (керівників) сільськогосподарських підприємств, що утримують свиней та індивідуальних власників свиней відповідально ставитися до виконання заходів біобезпеки щодо профілактики АЧС.

 

Згідно звіту про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу виданого Випробувальним центром Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи з патологічного матеріалу від загиблого кабанчика, що належав громадянину с. Озера, Бородянський район, Київська область виділено ДНК вірусу африканської чуми свиней.

Рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Бородянській райдержадміністрації з 02 лютого 2019 року було оголошено карантин щодо африканської чуми свиней.

До зони захисту віднесені села Озера та Лубянка Бородянського району. В зону нагляду увійшли села Блиставиця, Здвижівка, Буда Бабинецька, а також населені пункти Києво-Святошинського та Вишгородського районів.

Мешканців перелічених населених пунктів просимо з розумінням віднестись до дій працівників Держпродспоживслужби та сприяти ліквідації спалаху і недопущення поширення африканської чуми свиней на інші території.

Суб’єктів господарювання всіх форм власності попереджаємо про обмеження руху живих свиней, торгівлі свинями та виготовлених із них продуктів на зазначених територіях. Рекомендуємо враховувати у своїй роботі факт оголошення карантину в Бородянському районі.

Ситуація щодо африканської чуми свиней знаходиться під контролем Київської облдержадміністрації та Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області.

 

 
free pokerfree poker

Статистика відвідувачів

developed byDworld