Страхувальникам
Заробітна плата у конверті: вигода чи небезпека? PDF Печать E-mail
Автор: pfu   
11.06.2018 14:53
Якщо роботодавець віддає своїм працівникам заробітну плату «в конверті» без оформлення трудового договору, без занесення відповідного запису про місце роботи в трудовій книжці або, якщо заробітна плата нарахована згідно розрахункової відомості менше тієї суми, що знаходиться «в конверті» - працівник втрачає:
Офіційну щомісячну заробітну плату, із розрахунку якої буде призначатися трудова пенсія по новому пенсійному законодавству, а при роботі без договору – і весь трудовий стаж;
Заробітну плату під час щорічної відпустки (відпускні) і саму відпустку, що належить працівникові по закону;
Грошову компенсацію за невикористані дні відпустки;
Суму індексації заробітної плати у зв’язку з підвищенням цін;
Всі доплати, що передбачені трудовим законодавством: за роботу в нічний час, за понаднормові роботи і роботу у святкові дні тощо;
Допомогу по тимчасовій непрацездатності на час лікарняного (лікарняні), а жінки ще й допомогу по вагітності та пологам;
Оплату та суму відпустки  по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку (а при необхідності – відпустку до 6-річного віку);
Суму належного щомісячного  відшкодування збитку  у випадку трудового каліцтва або профзахворювання (регрес), а також одноразової виплати допомоги (в т.ч. родині у випадку смерті працівника);
Вихідну допомогу (середньомісячну заробітну плату) при звільненні працівника під час скорочення штатів;
Допомогу по безробіттю, розмір якої залежить від офіційної середньомісячної заробітної плати;
Інші можливості повернути через звернення до суду належні працівникові суми грошової допомоги, компенсації і взагалі пред‘явити претензії роботодавцю, тому що працівник працює на нелегальному положенні.
Розрахунок пенсійних виплат обліковується через суми проведених відрахувань, тому необхідно пам’ятати: нелегальна заробітна плата обов’язково матиме негативні явища, а саме: для роботодавців – штрафи та кримінальну відповідальність, для працівників – відсутність пенсії та соціальну незахищеність.
Працівники органів Пенсійного фонду України постійно закликають до оформлення трудових відносин легально, щоб не дати українцям бути ошуканими. Отримати державні гарантії у сфері праці та соціального захисту можуть лише ті люди, які працюють офіційно і мають «білу» заробітну плату. Достойна пенсія, лікарняні, послуги Служби зайнятості, оплачувана відпустка – усе це недоступно для тих, хто отримує зарплату в конверті.
Звертаємо увагу, що у разі порушення прав застрахованих осіб при виплаті заробітної плати у розмірі, меншому ніж гарантовано Державою (3723 грн.), або примушення до написання заяви про переведення на скорочений робочий час та інших порушень норм чинного законодавства про працю необхідно звертатись до Головного управління Держпраці в Киъвські області або її територіальних представників на місцях.
 
Легальна заробітна плата – обов’язок роботодавця! PDF Печать E-mail
Автор: pfu   
17.08.2017 15:36
Питання виплати офіційної, прозорої зарплати сьогодні є дуже актуальним. Адже більшість працівників іноді свідомо погоджуються на пропозицію роботодавців отримувати неофіційну, вищу за мінімальну зарплатню. Трапляється, що зарплата працівника значно відрізняється від тієї, яка записана у відомості. Це з'ясовується згодом, у випадку коли працівнику потрібна довідка про доходи, наприклад, для отримання кредиту чи для пред'явлення у Пенсійний фонд при оформленні пенсії.
Ірпінське об'єднане управління Пенсійного фонду України Київської області як і усі органи Пенсійного фонду України, виконують важливу соціальну функцію - забезпечують своєчасну виплату пенсій та допомог громадянам. Пенсійні виплати постійно зростають, тому робота об’єднаного управління спрямована на збільшення надходжень, а забезпечити це можливо за умови легальної зайнятості населення та підвищення заробітної плати.
Читати далі...
 
Шановні підприємці! PDF Печать E-mail
Автор: pfu   
26.06.2017 12:53
          Пунктом 291.4 статті 291 Податкового кодексу України суб’єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на чотири групи платників єдиного податку.
         Відповідно до пункту 4 частини першої статті 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон) фізичні особи-підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, є платниками єдиного внеску.
         Єдиний внесок для платників, в тому числі фізичних осіб – підприємців, встановлюється у розмірі 22% до бази нарахування (частина 5 статті 8 Закону).
         При цьому відповідно до абзацу 2 пункту 3 частини 1 статті 7 Закону для платників, віднесених до першої групи платників єдиного податку, визначених у підпункті 1 пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України, сума єдиного соціального внеску не може бути меншою за 0,5 мінімального страхового внеску (352 грн.) із зарахуванням відповідних періодів здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу, який обчислюється відповідно до статті 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», пропорційно до сплаченого єдиного внеску.
         У 2017 році мінімальний страховий внесок для фізичних осіб – підприємців становить 704 грн. на місяць (3200 грн.×22%).
         Отже, для фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, та віднесені до першої групи платників єдиного податку, обов’язковою є сплата єдиного внеску у сумі не менше 352 грн. щомісяця.
         Водночас, для зарахування періодів здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу як повний місяць, необхідно сплатити за місяць єдиний внесок в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, тобто 704 грн.
         У разі сплати єдиного внеску у сумі 352 грн. за місяць страховий стаж буде зараховано пропорційно, а саме 0,5 місяця, що в подальшому може вплинути на визначення права на пенсію за віком та її розмір.


Головний спеціаліст
фінансово-економічного відділу
Ірпінського об’єднаного управління
ПФУ Київської області
Смислова Н.С.
 
Розмір мінімальної заробітної плати у 2017 році PDF Печать E-mail
Автор: pfu   
12.01.2017 11:15
Термін дії
Розмір
Підстава
місячний
погодинний
01.01.2017 - 31.12.2017
3200 грн.
19,34 грн.
ст. 8 Закону України від 21.12.2016 р. N 1801-VIII

  Розміри мінімальної заробітної плати на 2017 рік затверджені Законом України "Про Державний бюджет України

на 2017 рік" від 21.12.2016 р. N 1801-VIII.

   Мінімальна заробітна плата - це законодавчо встановлений розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану
працю, нижче якого не може здійснюватися оплата за виконану працівником місячну, погодинну норму
праці (обсяг робіт) (Кодекс законів про працю України, Закон України "Про оплату праці" від 24.03.1995 р.
N 108/95-ВР).
   Згідно з пп. 8 п.1 ст. 40 Бюджетного кодексу України розмір мінімальної заробітної плати визначається
в Законі про Державний бюджет на відповідний рік.

 
Легальна заробітна плата – обов’язок роботодавця! PDF Печать E-mail
Автор: pfu   
31.08.2016 15:15
Питання виплати офіційної, прозорої зарплати сьогодні є дуже актуальним. Адже більшість працівників іноді свідомо погоджуються на пропозицію роботодавців отримувати неофіційну, вищу за мінімальну зарплатню. Трапляється, що зарплата працівника значно відрізняється від тієї, яка записана у відомості. Це з'ясовується згодом, у випадку коли працівнику потрібна довідка про доходи, наприклад, для отримання кредиту чи для пред'явлення у Пенсійний фонд при оформленні пенсії.
Читати далі...
 


Сторінка 1 із 2
free pokerfree poker

Статистика відвідувачів

developed byDworld