Соціальний захист населення
Засідання районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітних плат та зайнятості населення і засідання комісії з питань погашення заборгованості зі заробітних плат, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   
06.09.2017 06:33

 

5 вересня голова Бородянської райдержадміністрації А.Анісімов провів засідання районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітних плат та зайнятості населення і засідання комісії з питань погашення заборгованості зі з/п, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

У рамках засідання обговорено питання стосовно своєчасності виплати заробітної плати ПАТ «Борекс» та погашення заборгованості до 15.09.2017 року. Також рекомендовано фіскальній службі підготувати інформацію по заборгованості щодо сплати податків.

Обновлено ( 06.09.2017 06:36 )
Подробнее...
 
УРЯД ВДОСКОНАЛИВ ПРОГРАМУ ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   
21.08.2017 07:07

 

Уряд відреагував на запити суспільства і вніс зміни до програми житлових субсидій. Соціальний стан громадян адаптовано до дати призначення субсидії та наближено соціальні нормативи газу до реального споживання послуги. Відповідне рішення сьогодні було прийнято на засіданні Кабінету міністрів України.

На урядову гарячу лінію «15-45» та інформаційно-роз’яснювальний майданчик Teplo.gov.ua надходило чимало зауважень від громадян, мовляв, чому рахують мої минулорічні доходи, коли зараз я не працюю, чи отримую меншу заробітну плату.

Обновлено ( 21.08.2017 07:08 )
Читати далі...
 
Робоча нарада PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   
16.08.2017 09:39

 

16 серпня керівник апарату Бородянської райдержадміністрації Л.Болясов провів робочу нараду з начальниками управлінь та відділів РДА. В рамках наради обговорено питання виконавчої дисципліни, ефективного виконання доручень керівництва Київської облдержадміністрації та голови Бородянської РДА, співучасть у плануванні роботи керівництва райдержадміністрації.

 

Як підкреслив керівник апарату Л.Болясов, професіоналізм, ініціативність, сучасний погляд на існуючі проблемні питання, дотримання Правил етичної поведінки 
державних службовців
мають бути засадами щоденної діяльності керівників і фахівців держадміністрації.

Читати далі...
 
ОНОВЛЕНА ПРОГРАМА ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ: ЩО НОВОГО? PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   
03.08.2017 22:56

 

З 1 травня 2017 року в Україні діє оновлена програма житлових субсидій. На основі змін органи соціального захисту населення провели перепризначення субсидій на наступний рік та розрахували її розміри на літній період, а з жовтня розрахують на новий опалювальний сезон.

Незначні затримки з перепризначенням субсидій на новий період є в деяких областях України. Обумовлені вони відсутністю у місцевих органів самоврядування реєстрів про склад офіційно зареєстрованих членів сім"і. Це, зокрема, такі області як Волинська, Луганська, Чернівецька та Хмельницька.

Чи потрібно повторно подавати заяву і декларацію про доходи? Повторно подавати документи на оформлення субсидії необхідно лише тим, хто орендує житло та у кого відбулися зміни у складі сім’ї. Для решти субсидіантів перерахунок проведуть автоматично, без повторного звернення. 

Відеокоментар директора департаменту соціальної допомоги Міністерства соціальної політики України Віталія Музиченка

Збільшується соціальна норма для непрацездатних. Якщо в помешканні проживає одна-дві непрацездатні людини, соціальна норма, за якою їм рахуватиметься розмір допомоги, збільшується з 49 кв. м.  до 75 кв. м.

Субсидія на дачу. Оформити її можна так само як і на квартиру чи будинок. Для цього необхідно подати у місцеве управління соціального захисту населення заяву і декларацію про доходи. Рішенням Комісії з питань соціального захисту населення, які діють при управліннях соцзахисту, субсидія на дачу фінансуватиметься за рахунок місцевих бюджетів.

Зміни в опалювальний період. Якщо раніше субсидія на опалювальний сезон призначалася з 1 жовтня до 30 квітня і перераховувалася відповідно до рішення органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади про дату початку та закінчення опалювального сезону, то у 2017-2018рр. для користувачів централізованого опалення залишається прив’язка до відповідних рішень органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади, а для тих, у кого індивідуальне опалення, субсидія нараховується з 15 жовтня до 15 квітня.

Покупка 50 тис. грн.не завжди впливає на субсидію.  Основний критерій, за яким житлова субсидія не призначається, є одноразова покупка, яка перевищує 50 тисяч гривень. Однак, і тут є виключення. Зокрема, оплата дороговартісного лікування будь-кого з членів сім’ї, довготривале накопичення коштів на купівлю квартири, чи оплата навчання дитини.

Якщо, до прикладу, родина 10 років збирала кошти, щоб придбати собі помешкання. Купівля квартири перевищила 50 тисяч гривень і у сім’ї немає іншого помешкання – такі люди мають змогу подати документи для оформлення житлової субсидії на розгляд Комісії з питань соціального захисту населення, які діють при кожній райдержадміністрації або органі місцевого самоврядування. Аналогічна ситуація і з оплатою навчання дитини.

Якщо родина здійснила покупку, що перевищує 50 тис. грн. у період отримання субсидії, безповоротну державну допомогу у сплаті житлово-комунальних послуг їй НЕ припинять надавати. Факт такої купівлі впливає на право на призначення субсидії на наступний термін.

На оформлення субсидії також НЕ впливає вартість майна, отриманого у спадок або у подарунок. Цей дохід не включається до сукупного доходу сім’ї і не береться до уваги при розрахунку розміру субсидії. Наявність у власності двох житлових приміщень, двох автомобілів також НЕ впливає на право отримання субсидії. Береться до уваги офіційний дохід, який приносить це майно.

Якщо сім’я придбала квартиру у кредит, то при визначені її права на субсидію враховується сума першого внеску. Якщо ця сума перевищує 50 тис. гривень, субсидія може бути призначена за рішенням Комісії на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов проживання.

Заборгованість за комуналку. Поточна заборгованість, тобто не сплачені комунальні послуги у березні, травні та червні, не впливає на процес перепризначення житлових субсидій на новий період. Береться до уваги заборгованість, накопичена субсидіантом до лютого 2017 року.

Основною вимогою для отримувача субсидії є сплата комунальних послуг з урахуванням призначеної допомоги. Тобто у період отримання субсидії заборгованості не може виникати взагалі. Тому очевидно, що це заборгованість, яку домогосподарство накопичило до моменту оформлення субсидії.

Держава, надаючи субсидію, дає можливість сім’ї протягом року вирішити питання з накопиченою в минулому заборгованістю за комунальні послуги. Якщо цього не зроблено, держава знову ж таки йде назустріч громадянам і дає змогу оформити договір реструктуризації боргу з постачальником послуги для автоматичного продовження субсидії на наступний рік (2017-2018рр.). Невеличкі борги – 100-500 грн. можуть бути сплачені протягом двох місяців.

У ситуації, коли громадяни не погоджуються із заборгованістю вони можуть оскаржити. На підставі рішення суду про анулювання боргу дія житлової субсидії відновлюється з моменту призупинення, тобто з травня 2017 року. Нових субсидіантів це не стосується.

Відеокоментар директора департаменту соціальної допомоги Міністерства соціальної політики України Віталія Музиченка

За який період враховують доходи. Якщо раніше при розрахунку розміру субсидії бралися до уваги доходи за минулий календарний рік –  з січня до грудня минулого року, то з 1 травня 2017 року  враховуються за останні 4 квартали, що передують місяцю, з якого призначається субсидія.

Тобто у травні-червні в процесі перепризначення українцям субсидій на новий період – 2017-2018рр – субсидіантам врахують їх доходи не за весь 2016-й рік, а за три квартали 2016 року і один квартал 2017 року. Новим субсидіантам врахують доходи за попередні чотири квартали з моменту оформлення заяви і декларації.

Що це дає людям? Громадянин, наприклад, весь минулий рік працював і отримував високу заробітну плату. У цьому році з тих чи інших причин звільнився з роботи і потребує допомоги в оплаті комуналки з об’єктивних причин. Соціально несправедливо брати до уваги його минулорічні доходи, коли він міг самотужки сплачувати рахунки за тепло, електроенергію та воду. Тому Уряд йде назустріч таким людям, адаптуючи їх соціальний стан до дати  призначення субсидії.

Про що необхідно повідомляти органи соцзахисту? Якщо допомогу призначено, протягом місяця субсидіанти зобов'язані повідомляти (телефоном чи особисто) органи соціального захисту населення про наступні зміни:

·                    складу зареєстрованих у житлі: хтось виписався чи прописався

·                    соціального статусу членів сім’ї: хтось звільнився або влаштувався на роботу, став пенсіонером

·                    про здійснення одноразової покупки, яка перевищує 50 тисяч гривень

·                    набору комунальних послуг: відмовилися від централізованого палення і перейшли на індивідуальне чи навпаки

Відеокоментар директора департаменту соціальної допомоги Міністерства соціальної політики України Віталія Музиченка

Монетизація частини зекономлених субсидій. Виплата «живих» грошей здійснюється Урядом вперше за роки української незалежності. Це перший крок до повної монетизації пільг і субсидій.

Монетизації за результатами попереднього опалювального сезону підлягає економія електроенергії, якщо вона використовувалася для опалення, в еквіваленті вартості 150 кВт та природного газу -  100 кубометрів. Максимальна сума коштів, які може отримати громадянин  - 135 грн. за зекономлену електроенергію та близько 700 грн. за зекономлений обсяг газу.

Під монетизацію підпадають близько 2 млн. домогосподарств. Громадяни, які зекономили ресурси, мають до 1 вересня поточного року звернутися до органів соціального захисту із відповідною заявою та вказати реквізити банківського рахунку або поштового відділення, куди можна перерахувати кошти. Виплата коштів відбуватиметься у вересні-жовтні цього року.

Якщо громадянин має зекономлену субсидію на газ або електроенергію, які використовуються для опалення, але з якихось причин не був включений у відповідний список на монетизацію, він може звернутися до підприємства з проханням включити його у додатковий список. Або ж – потрібно надати інформацію органу соціального захисту населення про наявність зекономленої субсидії, що часто видно з платіжки. І на підставі цього управління соцзахисту має право запитати надавача послуги –  чому такого громадянина не було включено у відповідні списки.

Відеокоментар директора департаменту соціальної допомоги Міністерства соціальної політики України Віталія Музиченка

Відеокоментар директора департаменту соціальної допомоги Міністерства соціальної політики України Віталія Музиченка

 

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю

 

Секретаріату Кабінету Міністрів України

 
Засідання Бородянського Центру допомоги учасникам АТО PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   
28.07.2017 22:36

 

25 липня голова Бородянської районної державної адміністрації А.Анісімов провів засідання Бородянського районного Центру допомоги учасникам антитерористичної операції, членам їх сімей та членам сімей загиблих військовослужбовців, які брали участь у проведенні антитерористичної операції.

Участь у засіданні, зокрема, взяли голова Бородянської районної ради Г.Єрко,  заступник голови райдержадміністрації В.Корнієнко, керівник апарату райдержадміністрації Л.Болясов,  головний спеціаліст взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи РДА І.Крицька,  провідний інспектор з мобілізаційної та режимно-секретної роботи РДА С.Казаков, районний військовий комісар С.Бугаєнко.

На порядку денному розглянуто питання про роботу військового комісаріату з призову юнаків до лав ЗСУ, призову на військову службу за контрактом та  проведену роботу серед учасників АТО, які призвані в ході 1-6 хвилі мобілізації в Бородянському районі; про соціальне забезпечення   матеріальною допомогою, санаторно-курортним лікуванням, проведення профперепідготовки та підвищення кваліфікації учасників АТО та членів їх сімей; про медичне забезпечення учасників АТО та членів їх сімей; про забезпечення  ліками та проведення амбулаторного лікування учасників АТО та членів їх сімей; про роботу серед учасників АТО, які перебувають на обліку в Бородянському районному центрі зайнятості; про надання психологічної та соціальної допомоги учасникам АТО; різне.                                                                             

Під час виступу військовий комісар С.Бугаєнко  поінформував присутніх про хід  призову на срочну службу та службу за контрактом, про призов офіцерів запасу і наголосив на необхідність звернути увагу на бронювання на підприємствах фахівців окремих професій, визначених Міністерством оборони України.

Начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації О.Боженко розповіла про матеріальну допомогу, яку отримали учасники АТО, про забезпечення санітарно-курортним лікуванням, про учасників АТО, яких було направлено на профперепідготовку та підвищення кваліфікації, а також зупинилась на питанні забезпечення військовослужбовців та сімей загиблих соціальним житлом.

Начальник служби у справах дітей та сім’ї райдержадміністрації Л.Стасенко повідомила про виконання обласної комплексної Програми підтримки сім'ї та забезпечення прав дітей "Назустріч дітям" до 2017 року, зупинившись на наданні адресної матеріальної та інших видів соціальної допомоги. Її доповідь доповнила головний спеціаліст з питань оздоровлення служби у справах дітей та сім’ї РДА Н.Шандренко, надавши роз’яснення щодо оформлення та отримання вищезазначених у програмі видів допомоги.

Керівники медичної галузі району І.Чебишев та М.Бовсуновський розповіли про напрямки роботи  КЗ БРР «Бородянська центральна районна лікарня» та КЗ БРР «Бородянський центр первинної медико-санітарної допомоги»  у наданні медичної допомоги учасникам АТО та співпрацю із сільськими та селищними радами щодо фінансування ними деяких видів медичної допомоги.

Директор Бородянського районного центру зайнятості С.Колосовський поінформував присутніх про укладення Меморандуму про співпрацю та взаємодію з Бородянським РВК. Крім того,  погоджено  план спільних заходів між Бородянським районним центром зайнятості та Бородянським РВК, головною метою якого є працевлаштування демобілізованих учасників АТО та залучення осіб призовного віку до проходження військової служби за контрактом у ЗСУ.

            Директор Бородянського ЦСПР «Довір’я» Л.Бойко розповіла про надання психологічної та соціальної допомоги учасникам АТО, зазначивши, що Центром до співпраці залучаються в тому числі закордонні фахівці.

            У «Різному» виступив голова Дружнянської сільської ради А.Федоренко, роз’яснивши присутнім проблемні аспекти стосовно надання земельних ділянок воїнам  АТО.

            Протягом засідання головою Бородянської райдержадміністрації А.Анісімовим внесено ряд конструктивних пропозицій та рекомендацій щодо покращення рівня надання різних видів соціальних послуг та допомоги військовослужбовцям АТО. На завершення зустрічі голова райдержадміністрації запевнив представників громадських організацій учасників АТО та всіх присутніх, що очолювана ним Бородянська райдержадміністрація докладе максимум зусиль для напрацювання ефективних рішень існуючих проблемних моментів щодо соціальної допомоги учасникам бойових дій. Очільник району закликав захисників України до співпраці, аби тримати на контролі влади та громадському контролі шляхи вирішення певних нагальних питань.

 

 

 


Сторінка 1 із 17

free pokerfree poker

Статистика відвідувачів

developed byDworld